Wiesław Ciecieręga – poeta i pieśniarz. Do tej pory ukazały się trzy książki poetyckie jego autorstwa: „nim rozpocznie się karnawał”, „Garsoniera pod obłokami”, wybór „Miniatury, wiersze, piosenki” oraz mini powieść fabularna zatytułowana „Żelazne dekoracje”. W roku 2023 wydał monografię Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” zatytułowaną „30 kwiatów”. Festiwal „Kwiaty na kamieniach” organizuje w Bytomiu regularnie od 1992 roku.
Józef Kotyś – to pochodzący znad Małej Panwi wokalista, autor tekstów i kompozytor, mający na swoim koncie wiele koncertów i kilka płyt, zrealizowanych z powstałym w 2010 roku zespołem, który obecnie występuje pod nazwą KOTYŚ i PRZYJACIELE, a tworzącym w nurcie piosenki poetyckiej. W repertuarze, zawartym na płytach: „Zapomniane marzenia” (2010), „Peter Schrat” (2012), „Lux ex Silesia” (2015) oraz „Książka z obrazkami” (2019), szczególne miejsce zajmują utwory czerpiące z wielokulturowości Śląska, nawiązujące do znanych lokalnie i regionalnie magicznych miejsc. Zespół wystąpił m.in. w trakcie Bytomskiej Jesieni Literackiej, w Biografiach Gdańskich, a także na antenie Polskiego Radia Opole. Od kilkunastu lat Józef Kotyś (gitara i śpiew) współpracuje z muzykami Filharmonii Opolskiej, Dariuszem Wołczykiem (altówka) i Mirosławem Makowskim (wiolonczela), którzy wspólnie z Mariuszem Lewiczem (gitary, bas i instrumenty klawiszowe), wypracowali oryginalne i bogate brzmienie.
Grzegorz Paczkowski – jest wykonawcą z nurtu piosenki autorskiej. Uczestniczył w wielu przeglądach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Jego najważniejsze laury festiwalowe to m.in. I nagroda na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (2023), dwukrotnie zdobyta nagroda autorska im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2015 i 2016), Nagroda Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu (2016), czy Nagroda ZAKR „Kryształowy Kamerton” (2022). Jest także laureatem bytomskich „Kwiatów na kamieniach”. O sobie mówi, że pisze w odpowiedzi na wszystko, co go spotyka i porusza. Układa melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. W kwestii wykonawczej pozostaje wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę. W maju 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Znak Niepokoju”.
Miejsce: sala Pauza (I piętro) | Bilety: 25 zł